خرید اینترنتی فایل{نظام حسابهای ملیو برآورد تولید ناخالص شهری}

نظام حسابهای ملیو برآورد تولید ناخالص شهری|وی اف/خرید اینترنتی فایل/50687097|vfm34024180|
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : نظام حسابهای ملیو برآورد تولید ناخالص شهری

حجم فایل : 398.6 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 65
نظام حسابهای ملی
و برآورد تولید ناخالص شهری مقدمه :
فلان شهر کم‌کارند و تنبل؛ عوضش فلانی‌ها سخت‌کوشند. هر چه فلانی‌ها اهل قهوه‌خانه و خوش‌گذرانی‌اند؛ فلانی‌ها باید از صبح سحر تا بوق آن حیوان باوفا کار کنند. شما هم شاید این عبارات و امثال این‌ها را شنیده باشید. جملاتی که سعی می‌کند بر مبنای یک استقرا یا مشاهده تجربی، قضاوتی کلی از میزان کارایی مردم یک شهر، به دست دیگران بدهد. اما آیا واقعا اینگونه است؟ این جملات تا چه حد صحیح هستند؟

یکی از ساده‌ترین‌ راه‌ها برای راستی‌آزمایی این گزاره‌ها در عصر کنونی، مراجعه به آمار است. در این مورد خاص، آمار تولید ملی با برش استانی و شهری مشخص خواهد کرد که هر استان چه میزانی در تولید ملی کشور نقش دارد و آن‌وقت محک علمی معتبری برای صحت یا خطا بودن آن جملات یافت خواهد شد. رشد اقتصادی
برای تعریف رشد اقتصادی باید با یک تعریف پیشین به نام تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه آشنا بود. تولید ناخالص ملی به زبان ساده یعنی کل درآمدی که جمعیت یک کشور در طی یک سال تمام تولید می‌کنند. حال اگر این درآمد را تقسیم بر تعداد جمعیت کشور کنند، درآمد سرانه به دست می‌آید. اگر این درآمد سرانه نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند به اصطلاح گفته می‌شود اقتصاد کشور رشد کرده است.
رشد اقتصادی یعنی درآمد بالاتر و زندگی بهتر برای هر فردی که در یک کشور زندگی می‌کند.
رشد اقتصادی یکی از شاخص‌هایی است که در اقتصاد کلان چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی اهمیت بالایی دارد. چرا که نشان می‌دهد وضع اقتصاد در هر کشور چگونه است، سطح رفاه جامعه در چه اندازه است، بهره‌وری سرمایه و نیروی انسانی در چه سطحی است، تورم چه اندازه است، چه مقدار سرمایه‌گذاری و پیشرفت در حوزه سرمایه‌گذاری رخ داده و خلاصه این که اوضاع اقتصاد و وضع اقتصادی هر جامعه چگونه است. گاهی این شاخص جایگاه یک کشور در بین کشورهای همتراز، همسایه یا در دنیا نشان می‌دهد. گاهی نیز نشان می‌دهد در مقیاس خود کشور در سال گذشته چه اتفاقاتی در حوزه اقتصادی رخ داده است. مبانی و تعاریف تولید ناخالص داخلی (GDP)
تولید ناخالص داخلی یعنی ارزش مجموع کالاها و خدماتی که طی یک دوره معین (به طور معمول یک سال)، در داخل مرزهای یک کشور تولید می‌شود. محصول‌ ناخالص‌ داخلی‌ یک شهر، از مجموع‌ ارزش افزوده‌ی فعالیت‌های اقتصادی‌ واحدهای‌ تولیدی‌ مستقر در آن شهر‌ به‌دست‌ می‌آید.
تولید ناخالص داخلی در واقع احتساب مقدار کالاها و خدمات نهایی است که در انتهای زنجیره تولید قرار گرفته است و خود آنها برای تولید و خدمات دیگر خریداری نمی‌شود. مثلا خرید و فروش خانه‌ای که دو سال پیش ساخته شده در تولید ناخالص داخلی امسال محاسبه نمی‌شود. حتی اگر این خانه امسال خریده یا فروخته شود. البته در این معامله حق کمیسیون اخذ شده از طرفین در تولید ناخالص داخلی همان سال احتساب می‌شود.
تولید ناخالص داخلی نشان ...مطالب دیگر:
📝تلويزيون و ساير رسانه هاي خبري📝ارزشيابي آزمون تعيين سطح مهارت‌هاي شنوايي براي كودكان 3 و 4 ساله دچار آسيب شنوايي شديد و عميق فارسي زبان شهر تهران.📝برخورد يا گفتگوي تمدنها📝تاريخچه حفظ ميراث فرهنگي بين المللي📝تعریف گروه📝رضايت شغلي📝منوگرافي و براي عملكرد اقتصادي- اجتماعي- فرهنگي شركت تعاوني توليدي چيني بهداشتي ايساتيس📝طرح هادي روستاي دره📝برنامه ریزی شهری جهت توسعه پایدار و عدالت اجتماعی📝گزارش کار آموزی مهندسی عمران📝تعریف رضایت شغلی📝نقش جنبش دانشجويي در تحولات اجتماعي📝تحليل مردم شناسي اماكن مذهبي تاريخي شهر صائين قلعه📝چارچوب نظري ارتقاء زندگي عشاير📝بر انگيختن مراجعين و كارمندان📝چرا برخي از روابط سرانجام خوبي ندارند؟📝ازدواج و موانع پيش رو📝تاثیر محیط بر زندگی📝روابط عمومي📝نقش خانواده در تقويت رفتارهاي مذهبي📝دموكراسي📝نطرات و مقالات مختلف پيرامون ازدواج خويشاوندي📝علل و پيامدهاي بيكاري جوانان در زمينه هاي اجتماعي و فرهنگي📝زنان روستایی📝نظريه‌هاي انسان شناسي